XIV edycja Cracow Fashion Awards

„100 puchatych ciem”
24 marca 2023
Wernisaż wystawy „100 puchatych ciem”
25 kwietnia 2023
Za nami XIV edycja Cracow Fashion Awards, czyli konkursu kolekcji dyplomowych absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

Zwyciężczynią tegorocznych zmagań młodych projektantów została Gabriela Nowak, która otrzymała najwyższe noty zarówno w Radzie Mody, jak i Radzie Mediów. W ręce Pani Gabrieli powędrowała również nagroda przyznana przez ARIADNĘ S.A. Fabrykę Nici.

Zwycięska kolekcja „F. W. T. Futuree Work Today" podążała za hasłem tegorocznego Cracow Fashion Week „Innovation in Design”. Inspiracją do jej powstania był ubiór roboczy w klimacie futurystycznej architektury. Projekty dopełniły autorskie, własnoręcznie wykonane okulary z materiałów z odzysku.

W pokazach premierowych wzięło udział 45 absolwentów i absolwentek SAPU z Polski, Ukrainy, Tadżykistanu, Białorusi, Słowacji i Turcji. Na wybiegu królowały wszystkie kolory tęczy, przerysowane sylwetki, realizacje w druku 3D, upcykling, własnoręcznie wykonane hafty, szydełkowe dziergania, skomplikowane konstrukcje i autorskie nadruki - każda kolekcja wymagająca skupienia i uwagi, każda wywodząca się z innej inspiracji i każda wyjątkowa, bo będąca podsumowaniem 2,5-letniej nauki w SAPU.

Wszystkim projektantom, którzy zaprezentowali swoje dyplomowe kolekcje gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej drodze zawodowej.

Wideorelacja z Gali Finałowej Pokazu Dyplomowego dostępna jest na kanale YouTube Krakowskich Szkół Artystycznych.

polski