Projekt „Przyjemność tworzenia”

Wernisaż wystawy „100 puchatych ciem”
25 kwietnia 2023
Wzornik haftów „Hafty śląskie”
27 lipca 2023
„Przyjemność tworzenia”, to tytuł projektu, który ARIADNA realizuje wraz z 12 fantastycznymi rękodzielnikami.

Głównym celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości tego, jak ogromną wartość niesie ze sobą rękodzieło - pokazanie, że to nie tylko sposób na artystyczne wyrażenie siebie, ale także doskonała forma relaksu i odskocznia od codziennego zabiegania. Naszą akcją chcemy przekonać, że rękodzieło to źródło przyjemności nie tylko dla jego twórców, ale także dla nas - producenta nici, z których powstają tak fantastyczne prace.

Realizując projekt pragniemy również zwrócić uwagę, że rękodzieło, mimo iż najczęściej tworzone w zaciszu domowym, to forma aktywności, wokół której można budować społeczność ludzi bardzo pozytywnych, oddanych swojej pasji oraz chętnie dzielących się swoja wiedzą.

Do projektu zaprosiliśmy 12 osób, które aktywnie prowadzą swoje kanały na Instagramie. Są to twórcy niebanalni, niezwykle kreatywni i bardzo zaangażowani w to co robią. Każdą z tych osób poprosiliśmy o wykonanie pracy określoną techniką rękodzieła. Podczas spotkania w ARIADNIE, prace oraz ich twórcy zostali sfotografowani. Wykonane w czasie sesji zdjęcia trafia na karty kalendarza ściennego ARIADNY na 2024 rok.

Gotowy, 12-stronicowy kalendarz będzie można kupić w naszym sklepie internetowym, a całkowity dochód z jego sprzedaży przekażemy na rzecz łódzkiej fundacji wspomagającej dzieci w kryzysie psychicznym „Słonie na Balkonie”.

Zachęcamy do śledzenia stron ARIADNY na Facebooku i Instagramie. Zamieszczamy tam wszystkie aktualne informacje dotyczące realizacji projektu.

Warto również odwiedzać profile naszych Ambasadorów:
heartmade_lace
szydelkowe_zacisze
szydelkowyzakatek
bizuteriamoniki
jukorozki
wzorkinia
blazej_cotypleciesz
jamiolowo
mak.drama
namiartpatterns
waciachamonioka
miss.izzde


polski