O firmie

ARIADNA S.A. Fabryka Nici jest obecnie jednym z największych producentów i eksporterów nici w Polsce. ARIADNA powstała w 1897 roku. Przełomowym momentem w najnowszej historii było przekształcenie firmy, z dniem 1 marca 1992 roku w spółkę akcyjną.

W 1995 roku znalazła się ona w gronie 512 najbardziej obiecujących przedsiębiorstw i została objęta Programem Powszechnej Prywatyzacji. Większość akcji należała do VII NFI im. Kazimierza Wielkiego.

Od grudnia 2008 roku głównym akcjonariuszem ARIADNY są Zakłady Przetwórcze Surowców Chemicznych i Mineralnych „PIOTROWICE” Sp. z o.o. w Piotrowicach.

ARIADNA S.A. Fabryka Nici jest Spółką Akcyjną zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi w XX Wydziale KRS. Numer KRS: 0000019179. Kapitał zakładowy wynosi 1 474 237,80 zł. w całości wpłacony. Numer NIP 728-013-22-48.

ARIADNA to nowoczesna fabryka, skupiająca w sobie doświadczenie, tradycję i własną filozofię produkcji, która od lat przyciąga klientów. Szacowny wiek fabryki obliguje do doskonałej jakości, solidności, dbałości o własną renomę i markę. Nici ARIADNY są wytwarzane według nowoczesnej, ekologicznej technologii, a bezpieczeństwo ich użytkowania zostało potwierdzone Certyfikatem Öko-Tex Standard 100 w I klasie produktów. Z pełnym zaangażowaniem budowane są długotrwałe relacje z klientami. Ścisła współpraca i wsłuchiwanie się w oczekiwania nabywców stały się inspiracją i pobudzają kreatywność, co pozwala szybko reagować na zmieniające się trendy w modzie. Wszystko to powoduje, że oferta ARIADNY jest tak bogata i różnorodna, a nici zdobyły uznanie na rynku krajowym i wśród rosnącej rzeszy klientów zagranicznych. Wysoka jakość nici łódzkiej fabryki zaowocowała prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami m.in.: dwa Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich, wyróżnienie w konkursie PRODUKT ROKU 2003 organizowanym przez miesięcznik „MEBLE PLUS”.

ARIADNA S.A. posiada wiele nagród i wyróżnień, m.in. jest pięciokrotnym laureatem konkursu „PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY” i zdobywcą Złotej Statuetki "FAIR PLAY", a za dynamiczny rozwój otrzymała tytuł „GAZELA BIZNESU” za 2003r., 2004r., 2005 i 2014r.
W 2013 roku ARIADNA S.A. otrzymała także Nagrodę Gospodarczą Województwa Łódzkiego, która przyznawana jest firmom osiągającym doskonałe wyniki finansowe, wnoszącym znaczący wkład w rozwój regionu oraz dbającym o środowisko naturalne.

"ARIADNA" SA Fabryka Nici jest zarządzana przez doświadczoną kadrę menedżerską.

Iwona Kwiecień-Poborska

Prezes Zarządu

Arkadiusz Odziemek

Członek Zarządu
Dyrektor ds. Produkcyjno-Technicznych

Marcin Hausman

Członek Zarządu
Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży

Beata Karbowniczak

Dyrektor Finansowy

Odwiedź nas

ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi może się pochwalić ponad stuletnią historią. Od daty powstania, czyli od 1897 roku nieprzerwanie produkujemy nici. Mury naszej fabryki pamiętają niejedno wydarzenie historyczne. Kilka budynków oficjalnie wpisano za listę łódzkich zabytków.

Ale ARIADNA to nie muzeum. Tu wciąż wre praca. Wnętrza historycznych hal produkcyjnych wypełnione są nowoczesnymi maszynami, a procesy produkcyjne odbywają się z wykorzystaniem najnowszych technologii. Takie połączenie tradycji z nowoczesnością dla wielu osób może okazać się niezwykle ciekawe. Wiemy o tym i nie chowamy naszych „skarbów” tylko dal siebie.

ARIADNA otwarta jest na odwiedziny zorganizowanych grup zwiedzających. Takie wycieczki odbywają się po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Zapraszamy!

polski