Wiceprezydent Łodzi odwiedził ARIADNĘ

Warsztaty Twórczo Zakręcone w Ustroniu
16 października 2017
#1 Nowe szycie makatki
20 listopada 2017
Obchodom 120-lecia Fabryki Nici ARIADNA nie ma końca. Z tej okazji mury naszej Firmy odwiedziło wielu znamienitych gości. Wśród nich wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, dyrektor Widzewskich Domów Kultury Dorota Kaniewska-Frątczak, przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi oraz liczni dziennikarze.

Spotkanie było okazją do przypomnienia historii fabryki oraz jej znaczenia dla Łodzi i regionu. Wiceprezydent Piątkowski zwrócił uwagę, że ARIADNA jest fabryką, która od 120 lat nieprzerwanie zajmuje się produkcją nici i do dzisiaj podtrzymuje włókiennicze tradycje miasta. Dyrektor Kaniewska-Frątczak przypomniała natomiast, że powstanie ARADNY w znaczący sposób przyczyniło się do rozwoju Widzewa, czyli jednej z dzisiejszych dzielnic Łodzi.

Z ramienia ARIADNY głos zabrał dyrektor ds. produkcyjno-technicznych Andrzej Szklarczyk. Dyrektor podkreślił rolę Fabryki jako stabilnego pracodawcy, przypomniał o stażach i praktykach, w których Firma wspiera uczniów szkół włókienniczych oraz wskazał na znaczenie jakie dla rozwoju rękodzieła artystycznego w całej Polsce mają działania promocyjne prowadzone przez ARIADNĘ.

Ciekawostki związane z historią fabryki zdradzał wieloletni pracownik Firmy, obecnie szef rynku nici odzieżowych Marek Gajdamowicz. Dla wszystkich gości dużą niespodzianką była możliwość odwiedzenia hal produkcyjnych i przyjrzenia się jak powstają nici.

Gallery Factory error: The folder/album with ID 2486 was not found.
polski