Wystawa „Z Nici Ariadny”

Jest długa, nawinięta na szpulkę i czasem robią się na niej pętelki – nitka. O tym, że przy jej pomocy można zaszyć rozdarte ubranie lub zacerować dziurę w skarpecie wiedzą wszyscy. Ale nitkę da się również wykorzystać w bardziej artystyczny i często zaskakujący sposób.

Naszyjniki wyglądające jakby wykonane były ze szczerego złota. Haftowane obrazki, do złudzenia przypominające dzieła najlepszych malarzy. A do tego wiele kolorowych, uroczych ozdób i zabawek, misternie udziergane serwety, haftowane chusty, serwetki i obrusy oraz wiele, wiele więcej. Te wszystkie prace wykonane z nici rękami twórców amatorów co trzy lata oglądać można w Łodzi na Ogólnopolskiej Wystawie Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny”.

Wystawa ta, to nie tylko okazja do obcowania z doskonałymi wytworami rękodzieła artystycznego. To także okazja dla twórców amatorów do podzielenia się z innymi swoją ogromną pasją i talentem. Ekspozycja, w której zostały wykorzystane produkty łódzkiej Fabryki Nici Ariadna ma także przypominać o włókienniczych tradycjach Łodzi.

polski