„Z Nici Ariadny ” 2018

„Z Nici Ariadny ” 2015
27 marca 2015

ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi zaprasza do udziału w VI Ogólnopolskiej Wystawie Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny", która została zaplanowana w terminie 29 czerwca - 9 września 2018 roku!
Zgłoszenia przyjmuje Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w terminie 3 - 27 kwietnia 2018 roku!

Zapraszamy do udziału wszystkich twórców - amatorów, którzy w koronkach, haftach, dzianinach i innych pracach wykorzystuja nici produkowane przez ARIADNE S.A. Fabryke Nici w Łodzi. Mamy nadzieje, ze wystawa bedzie spełnieniem oczekiwań i stanie sie kolejnym artystycznym wydarzeniem. Kuratorem wystawy jest kustosz Danuta Lorent-Wieckowska z Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Sponsorem wystawy jest ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi. Współorganizatorem wystawy jest Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Wystawa ta, to niewątpliwa gratka dla wielbicieli ręcznie tworzonych haftów i koronek. Co trzy lata odwiedzający podziwiają prace wykonane między innymi takimi technikami jak haft płaski, haft richelieu, haft hardanger, haft florencki, haft temari, koronka klockowa, koronka pętelkowa, koronka szydełkowa, koronka frywolitkowa czy makrama, bądź mereżka. Z każdą edycją zwiększa się grono biorących udział, co nas niezwykle cieszy.

Liczymy na państwa zgłoszenia! Poniżej do pobrania formularz zgłoszeniowy wraz z krótką ankietą i regulaminem konkursu!
Zapraszamy!

polski