Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego – X edycja
26 czerwca 2013
ARIADNA na Złotej Liście Pracodawców
29 listopada 2013

Rozstrzygnięto XX edycję na szczeblu regionalnym konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Miło nam poinformować, że w kategorii zakładów pracy zatrudniających od 51 do 250 pracowników I miejsce przyznano ARIADNIE S.A. Fabryce Nici w Łodzi. Nagrodę odebrał Zarząd firmy w składzie Prezes Zarządu Iwona Kwiecień-Poborska, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny Ewa Edyta Pluta oraz Członek Zarządu i Dyrektor ds. Produkcyjno - Technicznych Andrzej Szklarczyk.

Przyznając I miejsce, Jury doceniło między innymi starania, jakie Zarząd ARIADNY S.A. wkłada w łączenie tradycji z nowoczesnością. Zapewnienie wysokich standardów w dziedzinie bezpieczeństwa nie jest łatwe w zakładzie, którego część budynków wpisana jest do rejestru zabytków chronionych prawem. Wszelkie remonty dokonywane w tego typu obiektach są niezwykle kosztowne i wiążą się z koniecznością uzyskaniem stosownych pozwoleń. W ARIADNIE S.A. doceniono także inwestycje dokonane na rzecz zmniejszenia dokuczliwości hałasu w halach produkcyjnych, oraz zminimalizowania negatywnego wpływu środków chemicznych na zdrowie pracowników.

Państwowa Inspekcja Pracy przyznała także nagrody w konkursie o tytuł „Najaktywniejszego Społecznego Inspektora Pracy”. II miejsce otrzymał wieloletni pracownik ARIADNY S.A. Ryszard Gurdek. Jury uznało, że bardzo dobrze wywiązuje się on z pełnionej funkcji - wzorowo działa w sferze ochrony pracy i praworządności w stosunkach pracy.

polski