VII Ogólnopolska Wystawa Haftu Krzyżykowego ZŁOTA IGŁA

XVII Festiwal Nauki Techniki i Sztuki
11 kwietnia 2017
Zapraszamy na Warsztaty Twórczo Zakręcone
15 września 2017
10 czerwca 2017r. w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi miał miejsce wernisaż VII edycji Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego „ZŁOTA IGŁA”. W tegorocznej edycji wzięło udział 67 autorów z całej Polski, a na wystawie pokazano 81 wyhaftowanych prac. Wszystkie prezentowane na wystawie prace są bardzo piękne, pokazują talent, inwencję twórczą oraz kunszt techniczny artystów amatorów.

Jury pod przewodnictwem prof. Lidii Choczaj z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi przyznało 6 nagród i 3 wyróżnienia. W tym roku „Złotą Igłę” czyli I miejsce otrzymała Halina Miernik za pracę „Kalejdoskop”. Dwie drugie nagrody , które ufundowała „ARIADNA” otrzymały Krystyna Krzos za pracę „Amarylisy w szklanym wazonie” i Krystyna Łazarz za pracę „Dziewuszka”.

Trzy trzecie nagrody otrzymały Halina Dulemba za pracę „Między czarnym a czerwonym – Od wzornika do bieżnika”,Ewa Filipowicz za pracę „Bojarysza” i Tomasz Gargól za pracę „Katedra w Mantes”. „ARIADNA” dodatkowo przyznała 3 wyróżnienia następującym osobom: Weronice Kohmann z Nowego Sącza za pracę „Łapacz snów – lew”, Alicji Miszczak z Warszawy za pracę „Droga” i Barbarze Baran z Olsztyna za pracę „Stambuł”.
Dziękujemy za wspaniałe przeżycia z wystawy.

polski