15-lecie Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”

Cracow Fashion Awards
20 marca 2017
Dnia 9 marca 2017 roku w Centralnym Muzeum Włókiennictwa odbył się wernisaż wystawy „Łódzkie klimaty w hafcie” zorganizowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Haftu „Kanwa” z okazji jubileuszu 15-lecia istnienia. Miło nam poinformować, że Ariadna jest jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Zaprezentowane na wystawie prace są wykonane różnymi technikami, nie tylko haftem. Można zobaczyć między innymi koronkę frywolitkową, beading, szydełko. Wystawa prezentuje dorobek stowarzyszenia w różnych technikach i o różnorodnej tematyce. Przeważają jednak prace wykonane techniką haftu krzyżykowego, szczególnie w głównym temacie wystawy dotyczącym łódzkich klimatów. Wzory haftów – witraży i elementów architektonicznych Łodzi – opracowała Lucyna Lorek na podstawie wybranych materiałów ikonograficznych i publikacji. Na tę część wystawy składa się czterdzieści prac wykonanych w technice haftu i haftu krzyżykowego. Na wystawie gościnnie zaprezentowano również prace zaprzyjaźnionych hafciarek z Wilna.

Wystawa potrwa do 17.04.2017 – zachęcamy do odwiedzenia jej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282.


polski